Головна сторінка Про бібліотеку Історія бібліотеки
Історія бібліотеки
Субота, 15 грудня 2012, 16:30

історія бібліотеки«Дім без книги – день без сонця». Так говорить народна мудрість. Цим світлим збирачем людської мудрості є бібліотека. Без книг неможливе життя, а значить життя неможливе без бібліотек.

В центрі села в приміщенні старого будинку була розміщена бібліотека(хата читальня), яка відкрита наприкінці 1948року.

Першим бібліотекарем була Красько О.М.  При відкритті бібліотеки в ній нараховувалось - 250книжок. Користувалися бібліотекою вчителі місцевої школита діти.  Людям не вірилося, що в бібліотеку може заходити кожен селянин і користуватися потрібною книгою. З кожним роком держава все більше виділяла коштів на придбання нової літератури.

В 1959 році  колгосп будує новий  клуб в якому розміщується бібліотека, яка займала одну кімнату. Під стіною було всього 3 стелажі,  біля вікна стояв стіл, лавка, 2 стільці.  Книг було не дуже багато, але попит був великий. Бібліотекар приділяла значну увагу поповненню фонду. Проводились голосні читання, обговорення.

З 1966 року бібліотекарем працює Камінська Федора Архипівна, яка приїхала з Бережниці. Працювала в Підліснянській сільській бібліотеці аж до 1973 року. За цей період значно поповнився книжковий фонд бібліотеки новими книгами, журналами, газетами і нараховував  близько 800 екземплярів. До бібліотеки записалось 150 читачів. Бібліотекар шукає нові індивідуальні підходи в обслуговуванні читачів, і це створює їй авторитет доброго і мудрого порадника.

З 1973 по 1979 рік бібліотекарем працює Шовкопляс Г.А. В бібліотеку значно поступає література класиків української, російської та зарубіжної літератури, але книги  більшість на російській мові.

З 1979 по 1999 року завідуючою бібліотеки працює Ничипорук Валентина  Павлівна. Книжковий фонд бібліотеки нараховував близько 5 тис. примірників. Бібліотекар активну роботу проводить спільно зі школою, клубом, колгоспом. Систематично проводяться масові заходи для колгоспників на току, фермах, на полях з ланковими. В кімнатах тваринника були постійно оформлені книжкові виставки, стенди.

З 1999 року по даний час бібліотекарем працює Мулько Віра Леонідівна. В даний час в бібліотеці нараховується - 8030 примірників книг. Користуються бібліотекою -   400 користувачів. Книговидача становить понад 4000 примірників. Зміцніла матеріальна база бібліотеки. Є гарні стелажі, книжкові вітрини, меблі. Проводиться з користувачами змістовна індивідуальна та масова робота.  В бібліотеці постійно оформляютьсякнижкові виставки та тематичні полички: «Рідний край, де ми живем Україною  зовем!», «Куточок народознавства», «Живі у пам'яті народній», «Календар знаменних та пам'ятних дат»та ін..

Не забувають стежку до бібліотеки місцеві жителі, активно відвідують, цікавляться новинками літератури та періодики, бажають читати поезію, твори фантастики,  мелодрами, детективи, твори класиків українськоїтасвітової літератури.

Люблять читати книги і юні читачі бібліотеки. Вони охоче відвідують бібліотекуіприймають активну участь у масових заходах,які проводить бібліотека,цікавляться  новинками.     

В бібліотеці створено народознавчий куточок.

народознавчий куточок

Бібліотекар Мулько В.Л.

Бібліотекар Мулько В.Л.

В бібліотеці створено ігровий куточок для дітей.

ігровий куточок для дітей

 

Останнє оновлення на Субота, 15 грудня 2012, 16:32
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити