Головна сторінка
З історії села... Друк e-mail
Написав(ла) бібліотекар   
Неділя, 16 грудня 2012, 11:18

altБатьківщина для кожного починається з рідної домівки, чистої роси, материнської пісні, рідної мови. Щоб по-справжньому любити свій край, треба його добре знати. І  саме такі знання є своєрідним містком, що єднає покоління.

З   плином часу багато що забувається, зникають документи, помирають люди,які знають історію нашого села у давнину. Тут ми народилися, наші батьки, батьки наших батьків. Моє село…Мій рідний край,чарівний і прекрасний. Як не любити те місце, де ми вперше побачили сонце,відчули подих землі, де нам  відкрився світ життя.

Україна…Полісся…

altНа півночі Рівненської області, Дубровицького району, на території Бережницької сільської ради, на берегах невеличкої річки Бережанки розміщене мальовниче село Підлісне зі своїм цікавим минулим , і загадковим майбутнім. Село, яке        потопає з обох боків у зелені казкових лісів та садків. Звідси й назва - Підлісне.

В селі нараховується 197 дворів і проживає 510 жителів. Населений пункт віддалений від районного та   обласного центрів. Підлісне знаходиться  за 23 км від районного та за 105 км  від обласного центрів.

altВперше про село Рудня (теперішня назва Підлісне) згадується у письмових джерелах у 1960 році. З другої половини 17 століття село належало, Польщі. Польські магнати закріпачували й нещадно експлуатували селян, насильно насаджували католицизм, ополячували місцевих жителів. Село нічим  особливим не вирізнялось. Тут протікало тихе, спокійне життя. Наприкінці 19  століття відбулося воз*єднання  Правобережної України з Росією. Набули розвитку торгівля, промисли, ремесла.

На  початку 20 століття в далекому 1907 році жителі сіл Підлісне та Бережниця вирішили побудувати новий храм. Саме цього року до Бережниці приїхав новий священик. Людиною він був освіченою, культурною, до того ж неординарною,хоча б тому, що вирішив побудувати в цьому селі новий храм. Як відомо, на той час на Поліссі основним будівельним матеріалом була деревина Саме з неї вирішили зводити тут культовий заклад. Благо, тодішня парафія мала хороший лісовий масив.

altalt

Одна Батьківщина,і двох не буває,

Місця де родилися,завжди святі.

Хто рідну оселю свою забуває,

Той долі не знайде в житті.

(Марія Бокай)

дорога до селаРельеф-рівнинний, бо село розміщене на Поліській низивині. Багато боліт,невеликих озер.Т ут поширені піскі,вапняки,крейда, глина. Подекуди можна знайти торф і залізну руду,звідки й перша назва-Рудня. Видобувають одну із рідкісних копалин Рівненщини-бурштин,про який в селі оповідають таку легенду:«Сосна-бідна пасербниця того хвойного янтароносного дерева,що росло на Поліссі хтозна-коли.воно належало до вимерлого роду шпилястих глицяних, було пишним і велетенським. Під пекучим сонцем з-під його кори виступала,неначе клей з вишні смола. Падала в лісову траву(її називали ще «золоті сльози»), поступово засипалася землею,з. часом покривалась морською водою(адже колись у нас було море),кам'яніла...Так і з'явився бурштин.І якщо смола на лісовій траві обволікала листочок,пелюстку квітки,краплю роси чи мурашку,то вони так і лишались на віки-вічні у маленькому на півпрозорому «мовзолеї»

Грунти -  в нас дерново-підзолисті ,що утворитись під лісовою рослинністю,за участю трав'яної. Сформувались вони в умовах надмірного . положення,плоского рельєфу на крейдових і водно-льодовикових відкладах,під мішаними лісами. Вони мають невисокий рівень родючості і не сприятливі для вирощування сільськогосподарських  культур : містять мало гумусу(0,3-0,2%), бідні на елементи живлення  рослин. Це кислі та перезволожені грунти. Щоб підвищити їх родючість,потрібно позбавати їх кислотності (грунти вапнують).А щоб збагатити елементами живлення слід внести достатню кількість мінеральних добрив. Після цього у нас в Підлісному вирощують зернові(жито, пшеницю.овес,ячмінь),картоплю;з технічних-льон-довгунець,соняшник і буряк.

Основним видом рослинності є лісова. Мішані ліси вкривають значні території. Це можуть бути чисто соснові ліси і сосново дубові ліси,де сосна панує в першому  ярусі , а дуб - в другому. Соснові ліси ще називають борами-зеленомошниками. До них може домішуватися береза. В найбілиш зволожених місцях поширені сосняки-чорничники,сосняки типу «багно» або сфагнові.Невеликими масивами вздовж водоймищ зустрічається вільха. До чисто соснових лісів зрідка домішується береза. Під наметом дерев можна побачити густі зарослі чорниці,де підлісняни ведуть промисловий збір ягід. На зеленому чорничному килимі красиво виділяються червонувато-іржаві кущі багна болотного.В борах-зеленомошниках підлісок утворює ялівець звичайний,який використовується в медицині. В нашому лісі густі трави , багато папороті-орляка.Ростуть лісова конвалія,дзвоники,анемони. Цікавими видами є болотні та лучні рослини. Поширені осока,жовті квіти півників болотних,великі папороті. На сфагновому болоті земля вкрита мохом, а на ньому поросли: журавлина , вовче тіло, багно.

altТваринний світ . Багато в лісах лісових полівок , жовто-чорних мишей ,якими живляться – куниці ласки , лисиці , тхори . Значно зросла кількість диких кабанів , козуль . Можна зустріти вовків . Багато зелених і звичайних ропух , квакш , ящірок , вужів , гадюк , що заселяють перший поверх . На другому поверсі гніздяться болотні сови , годуються мухоловки , горобці, синиці. У соснових лісах , де багатий підлісок із ліщини , черемшини , чорної бузини , зарості ожини , трапляються гнізда круків , яструбів . Дупла заселяють шпаки , дятли , великі синиці. В річках , зволожених місцях водяться бобри, ондатра, видра річкова.

У річці Бережанці та в невеличких озерцях є така риба: плітка, краснопірка, лин, пічкур, лящ, карась, короп . Промисловий вилов риби не проводиться.

Є в нас в Підлісному такі види рослин і тварин, що занесені до Червоної книги: меч-трава болотна, росичка, вовчі ягоди пахучі, анемони, підсніжники; пугач, ропуха очеретяна, лелека.

Побут. Господарство.

Полісся - край квітучий,

Край озер глибоких,

Ліси і ріки синьоокі,

А які люди.

(В . І. Іванщук .)

В селі налічується 197 дворів, 510 жителів . Населений пункт віддалений від районного, та обласного центрів, через село пролягає бруківка, транспортне сполучення погане. Не має ніяких підприємств. Донедавна тут розміщувався колгосп «Ленінським шляхом», зараз КСП ім.. Шевченка», але зараз сільськогосподарське підприємство занепадає. Все більше з'являється полів, зарослих бур'янами. Засівають незначні площі житом, садять картоплю. Більше люди займаються власним господарством: розводять птицю (курей, гусей, качок, індиків); вирощують корів, свиней, кролів. Окремі займаються бджільництвом. Багато з'явилось приватних підприємців, що займаються парниковим господарством вирощують, капусту, помідори, огірки. Багато населення садять картоплю, буряк, кукурудзу . Нещодавно один із жителів села (Свирид С.) організував власне господарство по вирощуванню свиней. Окремі селяни придбали для обробітку землі трактор, а більшість тримає коней, які і допомагають людям по господарству, по обробітку полів..

На території села є 2 магазини , клуб, бібліотека, відділ зв'язку, школа, ФАП .

altТрадиційні заняття села: рибальство, мисливство, бджільництво, плетіння (корзин, коробок , кошів, обробка деревини, будівництво житлових і господарських споруд , столярство , теслярство . Багато з жінок займаються вишивкою .

Мова. Культура. Релігія. Хоча село Підлісне - одне із українських сіл, та під впливом географічного положення (неподалік республіка Білорусь), історичних подій  (під владою Польщі), під впливом російської мови в селі розмовляють на нечисто українській мові, вживається багато діалектизмів. Наприклад: радюжка (рядно), бабка (підберезник ), геблик (рубанок ), дрижка (холодець ), вістьопка (приміщення), пацюрбки (намисто).

Останнє оновлення на Неділя, 16 грудня 2012, 11:21
 

Коментарі  

 
0 #13 Radikpeara 09.11.2018 05:04
Want poznakomitsa closer come to the site
http://bestrealgirl.com/?u=6ex8kwf&o=uz5kxp7
Цитувати
 
 
0 #12 Rolandmub 21.10.2018 16:09
Приветствую всех!
Нашел познавательную фотоподборку на этом сайте: http://himaan.ru :
http://himaan.ru/foto-prikoly-interesnoe/4687-pobeg-narkobarona-iz-meksikanskoy-tyurmy.html Побег наркобарона из Мексиканской тюрьмы
Белые медведи
http://himaan.ru/foto-prikoly-interesnoe/4863-osobnyak-richarda-gira.html
Цитувати
 
 
0 #11 JosephTiz 13.10.2018 17:33
Hello. And Bye.
Цитувати
 
 
0 #10 Matthewoxype 01.08.2018 20:21
Приветствую! Класный у вас сайт!
Нашёл новости в сети: http://electek.ru/news/15245-kiev-obvinil-rossiyu-v-narushenii-mezhdunarodnogo-prava.html Киев обвинил Россию в нарушении международного права
Экс-редактор новостей на Facebook рассказала о сексизме и «токсичности» на своей работе
http://electek.ru/articles/27595-kurs-bitkoina-dostig-istoricheskogo-maksimuma.html
Ещё много интересного по теме нашел тут: ополчение донбасса онлайн http://electek.ru/
Цитувати
 
 
0 #9 MarvinPlund 01.08.2018 05:32
Приветствую всех!
Нашел интересные фотоподборки на этом сайте: http://hellbro.ru :
http://hellbro.ru/interesnoe/9814-zhenskie-roli-akterov-muzhchin.html Женские роли актеров-мужчин
Журнал National Geographic назвал победителей ежегодного фотоконкурса для путешественнико в
http://hellbro.ru/foto-prikoly-interesnoe/2176-germozatvory-v-kieve.html
Цитувати
 
 
0 #8 Kennethharge 01.08.2018 03:12
Приветствую! Класный у вас сайт!
Что думаете по этим новостям?: http://inosmip.ru/news/24849-zver-isu-122-kak-ostavavsheesya-v-teni-sobratev-oruzhie-gromilo-nacistov.html «Зверь» ИСУ-122: как остававшееся в тени «собратьев» оружие громило нацистов
Лишние энергетики
http://inosmip.ru/news/10629-ekspert-na-zapade-zvuchat-prizyvy-vse-bolshe-vooruzhat-kiev.html
Ещё много интересного по теме нашел тут: телефоны днр в горловке http://inosmip.ru/
Цитувати
 
 
0 #7 Andrytup 21.07.2018 00:22
Изготовление конструкций из металла здания Физкультурно-Оздоровительног о центра
Цитувати
 
 
0 #6 Williamwat 18.06.2018 00:25
Всем привет! Класный у вас сайт!
Что скажете по поводу этих новостей?:
http://energysmi.ru/news/19414-tyazhelyy-nadezhnyy-svoy-admiral-kuznecov-zamenit-v-vmf-korabli-tipa-mistral.html Тяжёлый, надёжный, свой: «Адмирал Кузнецов» заменит в ВМФ корабли типа «Мистраль»
http://energysmi.ru/v-mire/18476-mojang-prodala-100-millionov-kopiy-minecraft.html
http://energysmi.ru/politika/15881-v-minkomsvyazi-nazvali-narusheniem-platu-za-nesostoyavshiesya-vyzovy.html
хк донбасс донецк http://energysmi.ru/
Цитувати
 
 
0 #5 Robertsycle 08.06.2018 06:49
Приветствую!
Нашел приколы с Фото на этом сайте: http://agentmdk.ru :
http://agentmdk.ru/foto-prikoly-interesnoe/6602-foto-povsednevnoy-zhizni-v-venesuele.html Фото повседневной жизни в Венесуэле
http://agentmdk.ru/interesnoe/9792-kak-seychas-vyglyadit-novyy-terminal-v-sheremetevo.html Как сейчас выглядит новый терминал в Шереметьево
http://agentmdk.ru/interesnoe/10136-festival-stimpanka-v-uitbi.html
Цитувати
 
 
0 #4 Larryshomy 08.06.2018 05:54
Всем привет! Класный у вас сайт!
Нашёл инфу в сети:
http://uptek.ru/news/10490-v-gosdume-trebuyut-nakazat-paypal-google-mastercard-i-visa-za-otkaz-obsluzhivat-krymchan.html В Госдуме требуют наказать Paypal, Google, MasterCard и Visa за отказ обслуживать крымчан
http://uptek.ru/news/12969-uralhimmash-postavit-9-sharovyh-rezervuarov-dlya-dochki-rosnefti.html
http://uptek.ru/news/6150-v-okbm-afrikantov-proshel-seminar-sozdanie-bn-800.html
Ещё много интересного по теме нашел тут: ук днр текст днр приглашает на работу
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити